Nie jest żadnym novum fakt, że hospitalizowani długotrwale uczniowie mają problem z powrotem do normalnego toku nauczania. Właśnie z myślą o takich pacjentach Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie - Prokocimiu wprowadził możliwość wyrównywania szans edukacyjnych dzieci za pomocą e-learningu.
– ArcelorMittal zafundował dziesięć laptopów, a także routery, wielofunkcyjne urządzenie do drukowania, kopiowania i skanowania. W ten sposób, dzięki dostępowi do Internetu, dzieci przewlekle chore, które przez długie miesiące nie opuszczają szpitalnych sal będą mogły korzystać z zasobów edukacyjnych, kontaktować się z przyjaciółmi i rodziną. Pozwoli im to oderwać się od szpitalnej rutyny – tłumaczy Magdalena Oberc, rzecznik szpitala. - Dzięki tej inicjatywie Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie jest pierwszą w kraju placówką, która otwierając się na nowe technologie, pozwoli dzieciom wyłączonym z powodu choroby z tradycyjnego systemu nauczania na nowoczesne i atrakcyjne przyswajanie wiedzy – dodaje.
Realizowany projekt jest unikatowy nie tylko ze względu na fakt, iż obejmuje dzieci przebywające w szpitalu, ale także z uwagi na wiek uczniów. Zajęcia z nauczycielami mają odbywać się symultanicznie lub indywidualnie (nauczyciel korzystając z konkretnych narzędzi i programów prowadzi lekcję z jednym dzieckiem).
Inicjatywę wdrażają wspólnie Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie oraz Zespół Szkół Specjalnych nr 3 we współpracy ze szpitalem oraz koncernem hutniczym ArcelorMittal Polska.
Źródło: www.rynekzdrowia.pl