FOTOWOLTAIKA W PIGUŁCE - Praktyczny Kurs dla Przyszłych Prosumentów

JAK WYBUDOWAĆ WŁASNĄ PRZYDOMOWĄ ELEKTROWNIĘ SŁONECZNĄ

"FOTOWOLTAIKA W PIGUŁCE czyli Praktyczny Kurs dla Przyszłych Prosumentów”

40% dotacja do fotowoltaiki po raz pierwszy w historii dostępna w Polsce dla prywatnych właścicieli domów powoduje gwałtowny wzrost zainteresowania budową własnej elektrowni słonecznej, która dzięki dofinansowaniu zwróci się w ciągu 6-7 lat,
dzięki kredytowi preferencyjnemu nie obciąży domowego budżetu, a produkować będzie prąd przez następnych kilkadziesiąt lat. W przypadku instalacji realizowanych ze środków własnych Ustawa o Odnawialnych Źródłach Energii gwarantuje możliwość magazynowania nadwyżek energii w sieci i ich w dogodnym momencie.

Te same czynniki spowodują, że na rynku pojawi się spora grupa amatorów szybkiego zarobku. Kurs "FOTOWOLTAIKA W PIGUŁCE czyli Praktyczny Kurs dla Przyszłych Prosumentów” powstał po to, aby wyposażyć przyszłego właściciela elektrowni słonecznej w podstawową wiedzę praktyczną. Dzięki tej wiedzy będziesz mógł we właściwym momencie podjąć korzystne dla siebie decyzje i zaoszczędzić.

Nim rozpoczniesz inwestycję – dowiedz się, jak powinna ona wyglądać.
Nim uwierzysz na słowo handlowcowi – dowiedz się, o co pytać.
Nim zapłacisz kilkadziesiąt tysięcy – dowiedz się, na co zwracać uwagę przy zakupie, montażu i odbiorze.


Kurs jest praktycznym kompendium wiedzy na temat fotowoltaiki. Zawiera informacje konkretne, przydatne i przedstawione w niezwykle przystępny sposób, bez zbędnego naukowego i technicznego żargonu. Oprócz porad, jaki system kupić i wskazówek, na co zwracać uwagę w trakcie montażu, by cieszyć się przez lata bezawaryjnie działającym systemem.

Kurs podzielony jest na kilkanaście modułów tematycznych:

Temat 1 - Co to jest fotowoltaika i na jakiej zasadzie działa
Temat 2 - Rodzaje modułów fotowoltaicznych
Temat 3 - Rodzaje systemów fotowoltaicznych
Temat 4 - Ile energii można wyprodukować i co ma wpływ na wydajność elektrowni słonecznej
Temat 5 - Kluczowe elementy systemu - moduły fotowoltaiczne
Temat 6 - Kluczowe elementy systemu - konstrukcje spodnie
Temat 7 - Kluczowe elementy systemu - przewody
Temat 8 - Kluczowe elementy systemu - zabezpieczenia
Temat 9 - Kluczowe elementy systemu - falownik
Temat 10 - Komponenty instalacji autonomicznych i UPS
Temat 11 - Formalności budowlane związane z budową systemu fotowoltaicznego
Temat 12 - Formalności związane z zakładem energetycznym i przyłączeniem do sieci
Temat 13 - Rozliczenie nadwyżek energii przez osobę fizyczną w świetle prawa
Temat 14 - Dotacje do fotowoltaiki dla osób fizycznych
Temat 15 - Jak dobrać wielkość instalacji

Oprócz kursu, do którego będziesz mieć dostęp 24h na dobę przez cały rok od momentu zakupu (tak więc łatwo będziesz mógł wrócić do informacji na etapie zakupu oraz montażu), zyskujesz:
  • indywidualną konsultację z jednym z naszych ekspertów w tematyce fotowoltaiki (sesja 15 min przez Skype w umówionym wcześniej terminie),
  • check-listę wyboru wykonawcy – przydatny arkusz do oceny firm i ofert,
  • ściągę, co powinno znaleźć się w umowie,
  • wzór protokołu przekazania dachu firmie wykonawczej,
  • listę kontrolną przydatną w trakcie montażu – z polami do odhaczania po skontrolowaniu kluczowych etapów montażu realizowanego przez firmę instalacyjną,
  • kupony rabatowe na oferowane przez nas usługi,
  • satysfakcję, że wspierasz naszą działalność non-profit (zysk ze sprzedaży kursu jest przeznaczany na działalność statutową Fundacji Planeta).

Zapisy wstrzymane

O autorach:

Krzysztof Wietrzny – jeden z pionierów fotowoltaiki w Polsce, pracuje w branży od 15 lat. W okresie tym miał możliwość poznania branży fotowoltaicznej od podstaw – pracował zarówno przy sprzedaży, projektowaniu i montażu systemów fotowoltaicznych, jak również przy zaopatrzeniu kilku europejskich fabryk modułów w surowce. Przez dwa lata pracował też w zespole odpowiedzialnym za budowę fabryki modułów fotowoltaicznych od podstaw. Obecnie doradca i trener z dziedziny fotowoltaiki.

Zofia Pasternak – w branży fotowoltaicznej od 2005 roku. Karierę rozpoczynała przy budowie nowo powstającej fabryki modułów fotowoltaicznych, gdzie zajmowała się tłumaczeniem dokumentacji produkcyjnej, a następnie obsługą klientów na rynkach międzynarodowych. Od 2008 przez kilka lat współprowadziła firmę zajmującą się sprzedażą i montażem systemów fotowoltaicznych w Polsce. Obecnie Prezes Fundacji Planeta.

Oboje są pasjonatami, z energetyką słoneczną związani nie tylko zawodowo. W swoich domach od lat korzystają z kolektorów słonecznych i fotowoltaiki.

O Fundacji Planeta:

Fundacja Planeta - organizacja pozarządowa utworzona w 2013 roku w celu realizacji działań na rzecz poprawy stanu środowiska naturalnego, redukcji zanieczyszczeń oraz upowszechniania ekologicznych technologii. Obecnie Fundacja skupia się głównie na tematyce ograniczenia niskiej emisji i zanieczyszczeń powietrza na terenach wiejskich. Fundacja prowadzi też działalność gospodarczą w zakresie szkoleń i doradztwa, z której zyski przeznaczane są na realizację zadań statutowych.

© Ekademia.pl | Polityka Prywatności | Regulamin

forked from Moodle